רווקים

רווקים

תקופת הרווקות היא לרוב תקופה נטולת דאגות, בה אתם מחויבים בעיקר לעצמכם, וחושבים פחות לטווח רחוק.
למרות שאתם צעירים ורווקים, וגיל הפרישה נראה רחוק, מומלץ לאמץ אחריות כלכלית כבר מגיל צעיר, על מנת להבטיח את הביטחון הכלכלי שלכם בעתיד.

 

חיסכון פנסיוני לרווקים

החיסכון הפנסיוני היא להבטיח לכם הכנסה חודשית לכל החיים, כאשר תגיעו לגיל פרישה. גיל הפרישה הוא הגיל בו, לרוב, מפסיקים לייצר הכנסה וצריך להתקיים ממה שנחסך במהלך שנות העבודה. הבעיה העיקרית המטרידה את אוכלוסיית העולם בימינו, היא שתוחלת החיים מתארכת בקצב גבוה, והתקופה שנקראת הגיל השלישי / הגיל הרביעי, מהיציאה לפרישה, יכולה לעמוד על 30 שנה ויותר.
המשמעות היא, שעל מנת לחיות ברמת חיים סבירה בתקופה זו, ללא הכנסה, יש להתחיל לחסוך לפרישה מוקדם ככל האפשר, כלומר - כבר מהיום. במידה ואתם עובדים שכירים, אתם זכאים, החל מגיל 20/21, להסדר פנסיוני אותו על המעסיק לערוך על שמכם.

להרחבה בנושא זכויותיכם הפנסיוניות במקום העבודה לחצו כאן 

רצוי לוודא שהכספים מופקדים על פי החוק. במידה  ואתם עצמאים, אנו ממליצים להפקיד באופן עצמאי כספים להסדר פנסיוני. הפקדה זו מקנה לכם הטבת מס ומאפשרת לכם להתחיל לחסוך כספים לפרישה.

 

משיכות כספים מחיסכון פנסיוני

רוב הצעירים הרווקים, שאינם בעלי ראייה לטווח רחוק, נוהגים למשוך בסיום עבודה את כל הכספים שנצברו להם בתוכנית הפנסיונית, גם אם משיכה זו כרוכה בתשלום קנס/מס. במקרים רבים, הכספים מיועדים להוצאה על טיול לחו"ל, לימודים וכו'.
מומלץ להימנע ממשיכות כספים מחיסכון פנסיוני כולל כספי פיצויים, ולהמשיך את ההסדר הפנסיוני אצל המעסיק הבא. קיימת חשיבות גבוהה לצבירת כספים בחיסכון הפנסיוני מגיל צעיר והמשכת התוכנית, בשל התשואה הנצברת על הכספים במהלך השנים. תשואה מצטברת לאורך השנים יכולה להכפיל ואף לשלש את החיסכון הפנסיוני לגיל הפרישה.

 

ביטוח חיים לרווקים

אם בשלב זה אינכם אחראים כלכלית על אף אדם, כולל הורים ואחים, אין לכם לכאורה צורך בביטוח חיים בשלב זה, או שתוכלו לרכוש ביטוח חיים בסכום נמוך יחסית. יחד עם זאת, מכיוון שהעלות של ביטוח החיים בגילאים צעירים זולה מאד, ניתן לרכוש סכום ביטוח חיים על פי בחירתכם ולרשום את הוריכם או האחים (או כל אדם אחר) כמוטבים. סיבה נוספת לרכישת ביטוח חיים בגיל צעיר, היא היכולת לשריין סכום ביטוח, כל עוד אתם צעירים וללא בעיות בריאות. במידה שלא תרכשו היום ביטוח חיים, ובעתיד ישתנה מצב בריאותכם, ייתכן שלא תוכלו להתקבל לביטוח בתנאים רגילים.

 

כיסויים ביטוחיים נוספים לרווקים


ביטוח אובדן כושר עבודה לרווקים

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד להבטיח הכנסה חודשית חליפית ורמת חיים נאותה, במידה ואינכם מסוגלים לעבוד מחמת מחלה או תאונה, באופן זמני או לצמיתות. כרווקים, מקור הפרנסה היחיד שלכם הינו אתם, לכן חשוב להיות מבוטח בכיסוי לאובדן כושר עבודה בפיצוי התואם את ההכנסה שלכם, על מנת להבטיח את שמירת רמת החיים במקרה של אי כושר עבודה, לאורך זמן. שימו לב! הסכום המירבי לביטוח הינו 75% מהשכר המבוטח, ולכן אין טעם לבטח מעבר לכך.

קראו עוד על ביטוח אובדן כושר עבודה


ביטוח בריאות לרווקים

במהלך החיים ייתכן ויעלה צורך בטיפולים רפואיים, תרופות שלא בסל הבריאות, ניתוחים ועוד. רמת הרפואה בישראל הינה סבירה ונותנת מענה לאירועים רפואיים פשוטים ונפוצים, אך לעתים צריך להמתין זמן רב להליך רפואי כמו ניתוח או בדיקה, ואין אפשרות לבחור את הרופא המטפל. בנוסף, כאשר מדובר בהליכים רפואיים מורכבים ויקרים, כגון ניתוח בחו"ל, השתלה, או תרופה שלא בסל הבריאות, מערכת הבריאות לרוב לא נותנת מענה סביר ויש צורך לממן זאת באופן עצמאי. על מנת למנוע מצב של "פשיטת רגל", או היקלעות לקשיים כלכליים עקב בעיה רפואית, מומלץ לרכוש ביטוח בריאות מקיף.

קראו עוד על ביטוח בריאות


ביטוח מחלות קשות לרווקים

מחלה קשה עלולה לתקוף כל אחד ובכל גיל. לרוב, מחלה קשה כרוכה בטיפולים אינטנסיביים מחלישים, היעדרות מהעבודה, צורך במלווה או מטפל, והוצאות כספיות גבוהות לכל המשפחה. בזמנים כאלה, סכום כסף המתקבל מחברת הביטוח יכול להוות הצלה בהיבט הכלכלי. סכום כזה, מאפשר קבלת טיפולים מיוחדים באופן פרטי, חוות דעת מרופאים מומחים, אביזרים מיוחדים, תשלום למטפלים והוצאות נלוות לעזרה בבית ועוד.

קראו עוד על ביטוח מחלות קשות


 

חיסכון אישי לרווקים

אנו ממליצים לסגל כבר עכשיו ראייה לטווח ארוך ותודעת חיסכון גבוהה. מומלץ לחשוב על העתיד ולקחת בחשבון  את ההוצאות והצרכים הכלכליים שיידרשו במהלך חייכם. הכלל החשוב ביותר, הוא לא לבזבז את כל הכנסתכם מדי חודש, אלא להקצות סכום כסף לטובת חיסכון חודשי קבוע. ככל שתקדימו להפנים את תודעת החיסכון, כך תוכלו להשיג יעדים שונים - ללמוד, להתפתח, לבלות ועוד. באמצעות חיסכון חודשי וניהול הוצאות והכנסות מושכל, תקבלו תחושת בטחון ושליטה בחייכם, תוכלו להימנע מלקיחת הלוואות לא מתוכננות ותהיו מסוגלים לחיות ברווחה כלכלית ואישית.

קראו עוד על אפשרויות לחיסכון

היכנסו למחשבון חיסכון