גירושין

גירושין

פרידה מבן/בת הזוג היא אירוע המצריך תקופת הסתגלות מבחינות רבות. עם זאת, בתקופה כזו רצוי שתהיו ממוקדים במשימות העומדות לפניכם. עליכם להסדיר נושאים רבים, כולל נושאי כספים וביטוחים ואנו רוצים להזכיר לכם כמה מהם.

 

נושאים חשובים שיש להסדיר בעקבות גירושין:


עדכון מוטבים

אם בן זוגכם רשום כמוטב בפוליסות ביטוחי החיים ובפוליסות ביטוחי המנהלים שלכם, ייתכן שתרצו לעדכן מוטבים חדשים. אתם רשאים למנות כל מוטב שתחפצו, כגון הורה, אח/אחות, חבר/ה או כל אדם אחר שאתם סומכים עליו. אם יש לכם ילדים משותפים, יש לקחת בחשבון מי יהיה המטפל העיקרי בילדים במקרה שלא תהיו בין החיים. במידה שמדובר בבן/בת זוגכם לשעבר, ייתכנו מצבים בהם לא כדאי להסירו לחלוטין מהמוטבים. על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ואולי אף לכתוב צוואה. את עדכון המוטבים יש לבצע בכל ההסדרים הפנסיוניים וביטוחי החיים שברשותכם. יש לקחת בחשבון כי לעיתים קרובות התכנית הפנסיונית נכללת בהסכם הגירושין ואז יש לשנות את המוטבים לפי ההסכם.


בחינה מחודשת של סכום ביטוח החיים / מסלול ביטוח

בשלב זה, כדאי גם לבחון מחדש את סכומי הביטוח בהם אתם מבוטחים למקרה פטירה. ייתכן שכעת תרצו להגדיל את סכום הביטוח עבור הילדים, אם ישנם. מומלץ לקבל החלטה בנושא לאחר התייעצות וליווי של סוכן פנסיוני.

למחשבון ביטוח חיים

יש לקחת בחשבון כי לעיתים קרובות התכנית הפנסיונית נכללת בהסכם הגירושין ויש להתאים את סכומי הביטוח להסכם.


רכישת ביטוח בריאות / סיעוד / ביטוח מחלות קשות

כעת, יותר מתמיד, עליכם לדאוג להגנות ביטוחיות במקרה של מחלה, נכות או צורך רפואי שלכם או של ילדיכם. מקרים כאלה יכולים לגרור עלויות כבדות מאד, ולהכניס אתכם למשבר כלכלי. 

להרחבה על הכיסויים לחץ כאן


הפרדת חסכונות וכיסויים ביטוחיים

לאחר חלוקת הרכוש והנכסים, מומלץ להפריד תוכניות שרכשתם במשותף, כגון תוכניות חיסכון אישיות, או כיסויים ביטוחיים כגון ביטוח בריאות / ביטוח סיעוד, ולהעביר את הכיסוי הביטוחי הקיים בהן, לכיסוי נפרד.

 

השקעה נבונה של הכסף

אם, כתוצאה מהפרידה, עברו לרשותכם נכסים וחסכונות נזילים המיועדים להשקעה לטווח ארוך או בינוני, מומלץ לבחון אופציות להשקעה על מנת שלא ייאבדו מערכם. סוכן פנסיוני יוכל להמליץ לכם על תוכניות חיסכון אישיות ולהפנות אתכם לבתי השקעות לניהול תיק השקעות.

קראו עוד על אפשרויות לחיסכון

היכנסו למחשבון חיסכון